Gümüş Hakkında

1000 ayar saf gümüş, takı yapmak için oldukça yumuşak bir madendir. Bu sebeple % 6-7 oranında bakır ve az miktarda çinko veya nikel karışımı kullanılarak alaşım yapılmaktadır. Ortaya çıkan bu karışım 925 ayar gümüş veya sterling gümüş olarak tanımlanmaktadır. Bu özelliklere sahip ürünler 925 damgasıyla işaretlenmektedir.

925 ayar gümüş takı, kararma yapabilen bir üründür. Bunun sebebi ise havada bulunan kükürtdür. Kükürt gümüş ile temas ettiğinde kararmasına sebep olur. Bunu engellemek için başta gümüş mücevherin hava ile temasının kesilmesi gerekir. Ancak bu her zaman mümkün olmadığından, takıların saklanırken poşet gibi hava geçirmeyen birşeyin içerisinde muhafaza edilmesi kararmayı en aza indirebilir. Gümüşlerin kararmasının önüne geçmek için en doğru yöntem ise, takıların haftada bir yumuşak bir bezle silinmesidir.

Kararan Gümüş Nasıl Parlatılır ?

Gümüş takı ve eşyaların parlatılması için gümüş temizleyici krem ve temizleme losyonları ile yumuşak pamuklu bir bez kullanarak silinmesi gerekir. Yaygın olarak bilinen diş macunu ve sigara külü ile temizleme yöntemleri ise, tamamen yanlış bilinen ve gümüşe zarar veren yöntemlerdir.

İADE ve DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde takiyolu.com'un düzenlemiş olduğu faturanız ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.

* İade edeceğiniz ürünü Yurtiçi Kargo ile aşağıdaki şekilde tarafımıza gönderebilirsiniz. 

İade Şartları

 • Siparişinizi size teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde aşağıdaki adımları izleyerek iade ya da değişim yapabilirsiniz. 7 günü aşan iade talepleriniz ne yazık ki kabul edilememektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünlerin kargo ücretleri gönderen kişiye ait olacaktır.Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.
 • Ürün elimize geçip iadeniz onaylandıktan sonra size bir bilgi e-postası göndermekte ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapmaktayız. Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin kredi kartı ekstrenize artı bakiye olarak yansıması bankanızın uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç hafta sürebilmektedir ve Takıyolu’nun herhangi bir müdahalede bulunma hakkı yoktur. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • İade edeceğiniz ürün kullanılmamış ve hasar görmemiş olmalıdır. Ürün orijinal kutusu ile iade edilmelidir. İadenin elimize en kısa sürede ulaşabilmesi için Takıyolu’nun adresi mutlaka açık şekilde yazılmalıdır.
 • Ürününüzün iade onayı öncelikle firmamız MÜŞTERİ HİZMETLERİ tarafından verilmektedir ancak ürün hasar nedeni ile iade ediliyorsa bazı durumlarda üretim departmanımız tarafından incelenip, onayı verilmekte ve iade buna göre sonuçlandırılmaktadır


İade Adımları

 • İade etmek istediğiniz ürüne ait fatura ile birlikte herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine gidiniz ve bir gönderi poşeti isteyiniz;

*Yurtiçi Kargo Poşeti Gönderici hanesine: Kendi isim ve bilgilerinizi yazınız,

*Yurtiçi Kargo Poşeti Alıcı hanesine: "Harun ŞAP-Takıyolu Gümüş Takı Aksesuar" yazınız,

*Alıcı Adres Hanesine : Molla Fenari Mah. Mesih Mehmet Paşa Sok. Meşrutiyet Han no:7/14 Çemberlitaş/İSTANBUL. (bu adres Yurtiçi Kargo kayıtlarında bulunmaktadır) yazınız,

*İhtiyaç duyulması halinde Takıyolu anlaşma numarası: ......' dır.

 • Ürününüzü faturası ile birlikte iade etmeniz gerekmektedir. Faturanın paket içine konmaması durumunda iade işleminiz gerçekleşmeyecektir. Size satın aldığınız ürünün yanında gönderilen faturaya ait 2 nüshayı da lütfen paketin içine koyunuz.
   
 • Eğer ürünün faturası kurumsal ise, kurumun düzenlemiş olduğu, “Ürün Birim Fiyatı (KDV Dahil)” şeklinde kesilmiş bir “İADE FATURASI” ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini “İADE FATURASI” kesilmediği takdirde tamamlayamamaktayız. 
   
 • Ürünü Yurtiçi Kargo'ya teslim ettikten sonra takiyolu.com üzerinden giriş yaparak "Hesabım" başlığı altındaki "Sipariş Geçmişim" sekmesinden sipariş ayrıntılarınızı görüntüleyiniz. Daha sonra  kargoya verdiğinizi ve kargo poşetinin üzerinde bulunan AAB ile başlayan kargo numarasını mutlaka bildiriniz. Bu şekilde gönderdiğiniz kargo sigorta kapsamına girmiş olur ve hem gönderici olarak siz hem de alıcı olarak bizler hesaplanmamış aksaklıklar yaşamayız.

Unutmayın: Kargo numarasını takiyolu.com'u arayarak bildirmemeniz durumunda yaşanacak kaybolma vb. aksaklıklarda sorumluluk sizde olacaktır.

CAYMA HAKKI DIŞINDAKİ İADE İŞLEMLERİ

Tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden 7 gün içerisinde bildirip yedi iş günü içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda biz şikayetinizi üretim departmanımıza iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli tarafımızdan size ödeniyor. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte ‘alıcı ödemeli’ olarak geri gönderiliyor.

DEĞİŞTİRME ŞARTLARI

Takıyolu’dan yaptığınız herhangi bir alışverişte, ürünü teslim aldığınız andan itibaren 7 gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz koşulları yerine getirerek değişim yapabilirsiniz. Lütfen değişim için bize yolladığınız e-postada probleminizin ne olduğunu mutlaka belirtin.

ÖZEL KOŞULLAR

Yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlere yönelik hazırlanan ve satışa sunulan ürünlerde, size özel üretilen (isme özel ürünler gibi ) ya da üzerinde değişiklik yapılan (yüzük ölçüsü gibi) ürünlerde ve alyanslarda iade kabul edilmemektedir.

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayabilirsinz. Bu durumda Takıyolu MÜŞTERİ HİZMETLERİ ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.


Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0,00 TL Toplam

Alışverişi Tamamla